پاموکاله آنتالیا + عکس + فیلم

پاموکاله آنتالیا
به جرات میتوان گفت پاموکاله جزو بی نظیرترین جاذبه های دیدنی کشور ترکیه است. پاموکاله در نزدیکی دریای اژه و در رودخانه مندرس قرار گرفته  و در بیشتر ماه های سال آب و هوایی معتدل دارد. این چشمه در استان دنیزلی در جنوب غرب ترکیه قرار دارد وفاصله ان  تا شهر آنتالیا فقط دو ساعت رانندگی است.
پاموکاله در نزدیکی دریای مدیترانه قرار دارد. این چشمه به واسطه چشم انداز‌های زیبا و خیره کننده‌اش و رنگ سفید رسوبات تشکیل شده در آن به کاخ سفید پنبه‌ای معروف است که واقعا توصیفی کامل از این چشمه را بیان می‌کند.
این کوه زمانی محل زندگی رومی‌ها بوده حتی امروزه بقایای شهر تاریخی هیراپولیس بر فراز کوه‌های این منطقه به چشم می‌خورد.البته این بنای تاریخی امروزه موزه است.  کوه های این منطقه از شهر دنیزلی به خوبی قابل مشاهده می‌باشند.
پاموکاله 17 چشمه آب گرم طبیعی دارد که دمایی در حدود 35 درجه سانتی‌گراد دارند.
 فعالیت‌های آتش‌فشانی در زیر زمین باعث ایجاد این چشمه‌های آب گرم شده و این آب گرم که از ارتفاع 100 متری پایین می‌ریزد در شیب کوهستان  به آرامی جریان دارد. این چشمه رسوب می‌کند و این رسوبات و سنگ‌های آهکی سفیدرنگ منظره زیبایی را به وجود می‌آورند که بسیار چشم نواز است، درست به همین دلیل است که بسیاری از گردشگرانی که به این مکان رویایی قدم می‌گذارند معتقدند که اینجا برای آرامش روح و روان، مکانی ایده‌آل است.
جهت اطلاع از آفرهای تور ترکیه با ما در تماس باشید.    02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید