مسجد اورتاکوی استانبول + عکس + فیلم

مسجد اورتاکوی استانبول
 این مسجد زیبا در محله اورتاکوی بشیکتاش در تنگه استانبول بنا شده.
معماری این شاهکار برگرفته از سبک نئوباروک است . مسجد اورتاکوی در سال ۱۸۵۳ به فرمان سلطان عبدالمجید از سوی معمار نیگوئوس بالیان در یکی از مکانهای بی نظیر تنگه استانبول احداث شده است.
دستور سلاطین عثمانی مسجد اورتاکوی متشکل از دو بخش حرم و پادشاهی ساخته شده. پنجره های وسیع و بلند این مسجد  بشکلی که بتواند نور زیبای تنگه را به داخل وارد کند طراحی شده اند و با ظراقت خاصی طرح ریزی شدند.
مسجد اورتاکوی دارای دو مناره با راه پله  و یک جایگاه  مختص موذن بوده و دیوارهای آن با سنگ سفید ساخته شده اند .
بقیه دیواره ها با موزاییک صورتی تزیین شده و جلوه ای زیبا به بنا داده اند. در ساخت محراب و منبر مسجد اورتاکوی استانبول تلفیقی از موزائیک و مرمر بکار رفته که با ظرافت ویژه‌ای کنار هم چیده شده اند.
مسجد اورتاکوی استانبول در فاصله نزدیکی به پل معلق بسفر در محله اورتاکوی که از مناطق معروف استانبول است ، قرار گرفته و نگینی است در این منطقه زیبا که چشم هارا به خود جذب میکندو
 معمار مسجد اورتاکوی استانبول همان معمار قصر دولماباغچه یعنی نیکوگوس است که از سبک باروک به بهترین شکل استفاده کرده. علاوه بر محل قرار گیری مسجد دکوراسیون داخلی و خارجی نیز بسیار زیباست همچنین در مسجد دست‌نوشته های سلطان مجید نیز موجود می باشد . درهای این مسجد زیبا در سال ۲۰۱۴ بعد از یک بازسازی جامع  ، دوباره به روی بازدیدکنندگان گشوده شد و این روزها یکی از پر بازدیدترین دیدنی های استانبول است .
جهت اطلاع از آفرهای تور ترکیه با ما در تماس باشید.    02188851080

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید