درباره زونگولداک

اقتصاد معادن زغال سنگ، صنعت و منبع اقتصادی اصلی شهر است. معادن کایدامار(Caydamar) باستارلا(Bastarla) از معادن موجود در این منطقه هستند. استخراج زغال سنگ در بندر زونگولداک، از اهمیت بالایی برخوردار است.کنگره زغال سنگ(Coal Congress) ترکیه، از سال ۱۹۷۸ هر دو سال یکبار در این شهر برگزار می شود. این گردهمایی بینالمللی در زمینه استخراج زغال سنگ بوده و کشورهای مختلف در این کنگره شرکت می کنند.جنگلداری، کشاورزی، ماهیگیری و دامپروری منابع دیگر اقتصاد این شهر هستند. حمل ونقل فرودگاه کوچک زونگولداک(Çaycuma) در جاده کایکوما(Zonguldak Airport) و تنها فرودگاه شهر است. زونگولداک به وسیله خط آهن، به آنکارا مرتبط می…
ورزشں تیم فوتبال زونگولداک اسپور(Zonguldakspor) تیم فوتبال محلی ای است که در سال ۱۹۴۵ ایجاد شده و در لیگ دسته دو بازی می کند. تیم حرفه ای بسکتبال اردمیر (Erdemir zonguldak) در لیگ بسکتبال (Turkish Basketball League) این تیم در سال ۲۰۰۰ ایجاد محل تمرینات (Erdemir Sport Hall)شد هاست. سالن ورزشی اردمیر این تیم است. این سالن چند منظوره ۲۰۰۰ نفر ظرفیت دارد.
آموزش و پژوهش دانشگاه کارالماس زونگولداک(Zonguldak Karaelmases University)در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد و دارای رشتههای علوم مهندسی و معادن است. در حال حاضر این دانشگاه در حدود ۱۵۰۰۰۰ دانشجو دارد.