مراکز خرید ازمیر

مراکز خرید


از جمله مراکز خرید این شهر هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مرکز خرید بورنوا (Bornova)

با وسعت ۶۷هزار متر مربع، بزرگترین و جدیدترین مرکز خرید شهر است که در منطقه بورنوا، در شمال شرقی شهر و جنب دانشگاه اج(Ege) قرار دارد. در این مرکز، فروشگاه ایکیا (IKEA)، تسکو کیپا، ۱۳۰ فروشگاه از معروف ترین مارک های داخلی و بین المللی، سالن تئاتر و دیگر امکانات تفریحی وجود دارد.

مرکز خرید بورنوا پارکت (Park Bornova)

در منطقه ای به وسعت ۳۳هزار متر مربع قرار دارد و در Parko زمان افتتاح،بزرگ ترین در نوع خود در شهر بود. در این مرکز انواع پوشاک با برندهای بین المللی به فروش میرسد. امروزه، بورنوا پارک با چندین سالن تئاتر، رستوران، سالن بولینگ و مراکز تفریحی و سرگرمی، یکی از بزرگترین آوتلت سنتر (Outlet Center) در شهر می باشد.

مرکز خرید پارکت اج (EGEPark)

با وسعت ۳۸هزار متر مربع و ۴طبقه، درمنطقه تجاری ماویسیهار(Mavisehir) شده است و ۱۱۵ فروشگاه لوکس، رستوران، شش سالن سینما و یک سالن بولینگ دارد.

مرکز خرید کوناکت پیر (Konak Pier)

کنار ساحل واقع شده و حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه تا برج ساعت فاصله دارد. این مرکز فروشگاه های مارک دار، آرایشگاه، مواد غذایی، لوازم یدکی، لوازم الکترونیکی، سوغاتی، سرگرمی، کتابفروشی، رستوران و کافه دارد. ساختار باستانی، سینماها، بارها و رستوران های مشرف به دریا، به خرید شما لذت می بخشد. گوستاو ایفل (Gustive Eifile) فرانسوی کوناک پیر را طراحی کرد و در سال ۱۸۹۰ در محدوده مرکزی شهر در منطقه کوناک ساخته شد. در ابتدا این بنا به عنوان انبار ساخته شد و در طول نوسازی تأسیسات پادگان ازمیر در سال ۱۸۶۷، این بنا همراه با اداره گمرک فرانسوی، در نزدیکی اسکله پاساپورت (Pasaport Quay) قرار داشت. کل بنا در سال ۲۰۰۳ بازسازی و در سال ۲۰۰۴ به عنوان مرکز خرید افتتاح شد.

مرکز خرید اوز دیلکت (Ozdilek)

با وسعت بیست هزار متر مربع در منطقه قرار دارد. انواع کالا بالکووا (Balcova)نظیر مواد غذایی، پارچه، لوازم خانگی، لوازم آرایشی، لوازم الکترونیکی و لوازم اتوماتیک و همچنین مارک هایی مانند ابیت (Abbate)، واکو (Vakko)، ماوی جینز (Mavi Jeans)، سونی (Sony) و فیلیپس (Philips) در این مرکز موجود است. این مرکز در سال ۲۰۰۱ افتتاح شده است.

مرکز خرید آگورا (Agora)

در سال ۲۰۰۳، در خیابان میتاتپاسا (Mithatpasa) افتتاح شد. این مرکز فروشگاه های لوازم آرایشی، جواهرات و پوشاک متعددی دارد که مارک های تجاری از جمله لیوایز (Levis)، بنتون (Benetton)، مارکس و آسپنسر (Marks & Spencer)،استارباکس (Starbucks) در آنها فروخته می شود. همچنین، آگورا رستوران های بزرگ و مکان هایی برای سرگرمی کودکان دارد.

مرکز خرید کیپا (KIPA)

سه طبقه دارد و در منطقه سیگلی (Cigli) واقع شده است. شعبه ای از مارک تجاری معروف مارکس و اسپنسر، فروشگاه بزرگ بوینر (Boyner)، سینمای سنسیتی (CineCity) و انواع رستوران در این مرکز قرار دارند.

مرکز سلوی پارک (selway outlet Park)

در بزرگراه سوریولو(Cevre Yolu) قرار دارد و انواع پوشاک، کیف، کفش و لوازم منزل در این مکان فروخته می شود. مرکز خرید پالمیه (Palmiye) در خیابان میتا تیاسا (Mithatpasa) قرار دارد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید