خرید در ازمیر

خرید

ازمیر با بازارهای رنگارنگ و نسبتا شلوغ و متنوع، از مراکز خرید مناسب ترکیه است. با خرید کردن از بازارهای ازمیر، با فرهنگ محلی مردم آن آشنا می شوید. از جمله مناطق خرید شهر می توان موارد زیر را نام برد:

منطقه و بازار کمرالتی (Kemeralti )

منطقه و بازار در منطقه کوناک (Konak) قرار دارد و نه تنها ناحیه ای تاریخی است، بلکه یکی از بهترین مکان های خرید در ازمیر می باشد. منطقه کوناک مساجد، ادارات، مهمانسراها، دارد. کامرالتی در قرن شانزدهم و در زمان عثمانی ایجاد شد و امروزه فضایی به مساحت ۲۷۰هکتار را در بر گرفته است. این مکان آخرین ایستگاه جاده ابریشم باستانی می باشد.بازار مسگران(Bakircilar Carsisi) و بازار کفاشان (Basmacılar ve Ayakkabıcılar) همگی در بازار کامرالتی و در یک ردیف قرار دارند. مناظر دیدنی این بازار شامل سنگ مرمر و فوارههای قدیمی به نام دونیتراسی سیبیلی (Donertas Sebili) است که در سال ۱۸۱۴ ساخته شده اند و در خیابان آنافارتالار (Anafartalar) قرار دارد. ساختمان شهرداری و بنای یادبود جنکث آزادی ترکیه نیز در این محل می باشند.

منطقه آلسانژاک (Alsankak)

فروشگاه های معروفی نظیر بنتون (Benetton)، مانگو(Mango)، دیزل (Diesel)، زارا(Zara) و مادرکر (Mothercare)، از بهترین مناطق خرید ازمیر است که با کافه ها و سالن های غذاخوری شیکی احاطه شده اند. فرش فروشی های لوکس، بوتیک های بی نظیر، فروشگاه ها، آژانس های مسافرتی و طراحان لوازم منزل بسیاری در این منطقه قرار دارند. خیابان گل (Gul Sokak)، معروف ترین خیابان خرید آلسانژاک است که مارک های بسیار معروفی دارد.

منطقه کارسیا کا(Karsiyaka)

با وسعت ۱۰۲ کیلومتر مربع در شمال خلیج ازمیر واقع است و یکی از مراکز خرید مهم منطقه به طول ۲۵۰ متر است و بازار، فروشگاه و امکانات خرید متعددی دارد. کارسیکا سینماها، کافه ها، شیرینی فروشیها و فروشگاه های معروفی دارد.

منطقه بالکووا (Balcova)

در جنوب خلیج ازمیر، بین منطقه کوناک و نارلیدر (Narlidere) قرار دارد و برخی مراکز بزرگ خرید در این محل متمرکز اند. آگورا (Agora)، کاکتاس (Koctas)، پالمیه (Palmiye) و تسکو کیپا (Tesco-Kipa) از مراکز اصلی خرید این منطقه هستند. این مرکز با فضایی تمیز و لوکس، فروشگاه های لباس زنانه و مردانه، فروشگاه هایی برای خرید سوغاتی، عطر، ساعت، منسوجات خانگی، کفش، کیف، چرم،ابزار آلات، لوازم برقی و ففست فود و سینما دارد.

از جمله بازار های این شهر میتوان موارد زیر را نام برد:

بازار کیزرلاراگاسی هان(Kizalaragasi Han)

بازاری سرپوشیده به سبک عثمانی است که در قرن هجدهم در منطقه کوناک ساخته شده و یکی از نمونه های معماری باقی مانده از آن دوران است. این بازار چهار هزار متر مربع وسعت دارد و گردش و خرید کردن در آن برای هر بازدید کننده ای جالب است. این مکان در ابتدا به عنوان مهمانسرا ساخته شد؛ اما در سال ۱۹۹۳ بازسازی شد و اکنون از آن به عنوان بازار صنایع دستی استفاده می کنند. همچنین این مکان، کافه تریای روبازی دارد که چای و قهوه ترک سرو می کند. نقره جات، فرش، گلدان و قابلمه سرامیکی، از جمله اقلامی هستند که در این بازار یافت میشوند.

بازار بوستانلی (Bostanli)

یا بوسی پا(Bos-Pa)، در منطقه کارسیا کا قرار دارد و اجناسی با کیفیت خوب و ارزان ارائه می دهد.


 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید