خرید در آنکارا

خرید

گردشگران خارجی اغلب تمایل دارند که از مغازه قدیمی در جاده ویو (Çıkrkçılar Yokusu) (Weaver's Road)در منطقه یولوس (Ulus) و بازار مشهور مسگران (با کیرجیلار چارشیسی) (Bakicilar Carsisi) در انتهای این جاده، دیدن کنند. در بازار مسگران اجناس بسیاری، نه تنها مس بلکه اقلامی مانند طلا، فرش، لباس های محلی، عتیقه جات و قلاب دوزی یافت میشود. همچنین با رفتن به بالای تپه می توانید مغازه های جالب ادویه، میوه خشک، آجیل و سایر محصولات را ببینید. از مراکز خرید مشهور آنکارا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مرکز خرید آرمادا (Armada)

این مجموعه، فروشگاه های خرید لو کسی با مارک های معتبر و چندین سینما، رستوران و به علاوه بیست طبقه تجاری دارد. این بازار در ۱۲ کیلومتری غرب مرکز شهر قرار دارد. مرکز خرید آرمادای آنکارا، در سال ۲۰۰۳ توسط انجمن بین المللی مراکز خرید آی سی اس سی (ICSC)، عنوان بهترین بازار خرید اروپا را گرفت و در ترکیه، دومین بازار بعد از آکمرکز(Akmerkez) است که این جایزه معتبر را کسب کرده.

مرکز خرید آنکا آنکارا(Anka Ankara)

در سال ۲۰۰۶، به مرکز خرید مایگروز(Migros) که قبلا بزرگترین مرکز خرید ترکیه با وسعت ۱۲۰ هزار متر مربع بود، ۱۸۰ هزار متر مربع افزوده شد و آنکمال با مجموع سیصد هزار متر مربع وسعت پدید آمد. آنکمال دومین مرکز خرید بزرگ در ترکیه بعد از مرکز خرید سواهیر(Cevahir Mall) استانبول، است. این مرکز ۳۰۰ فروشگاه دارد و در شمال غربی مرکز شهر، در اکوپرو(Akkbprii) قرار گرفته است.

مرکز خرید و تفریحی کنت پارک (Kent Park)

این مرکز خرید با وسعت ۲۰۰ هزار متر مربع، کنار مرکز خرید سپا(CEPACenter) در جاده اسکی شهر(Eskisehir Road) واقع شده و ۲۳۰ مغازه با اجناسی مختلف و متنوع و یک مرکز تفریحی دارد.

مرکز خرید سپا(CEPA)

مساحت آن ۱۶۰هزار مترمربع است. بزرگترین فست فود ترکیه و اولین شعبه کرفور (Carrefour)، فروشگاه های بین المللی زنجیرهای فرانسوی، با دو طبقه، در این بازار قرار دارد. این مرکز خرید نیز در جاده اسکی شهر در حومه شهر قرار دارد.

مرکز خرید بیلکنت (Bilkent)

این مرکز خرید در سال ۱۹۹۸ در مساحتی نزدیک به یکصد هزار متر مربع ساخته شد و مغازه هایی با کالاهای متنوع دارد. مرکز خرید کاروم(Karum) این مرکز تجاری با ۶۲هزار متر مربع زیربنا، ۹ طبقه دارد؛ ۳ طبقه همکف، اول، دوم، مرکز خریدو ۴طبقه فوقانی آن، اداری می باشد و دو طبقه زیرزمین، پارکینگ ماشین است. این مرکز خرید طی سال های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۱ ساخته شده است.

مرکز خرید پانورا(Panora)

این مرکز خرید را شرکت معماری آنکو گلو (Oncuoglu) به سبک ترکی طراحی کرده و در سال ۲۰۰۸ افتتاح شده است. در برج پانورا مرکز خرید و مجتمع مسکونی قرار دارد. مساحت این مرکز خرید حدود چهل هزار متر مربع است. مرکز خرید حدود چهل هزار متر مربع است

آرکادیوم(Arcadium)

این ساختمان پنج طبقه به شکل دو بخش مجزا، سوپرمارکت و مرکز خرید طراحی، و در سال ۲۰۰۳ افتتاح شده است. کل مساحت این مجموعه ۳۶۵۹۰مترمربع است. این مرکز چندین رستوران، کافه تریا، سینما و سالن بولینگ نیز دارد.

مرکز خرید گالریا (Galleria)

در کناره غربی شهر بنا شده است و بیسد هزار متر مربه مساحت دارد و در اکتبر 1995 به عنوان مرکزی تجاری افتتاح شد

منطقه خرید کیزیلای (Kuzulay)

از نواحی خرید شلوغ در آنکارا است و در مرکز شهر واقع شده. این منطقه فروشگاه ها و مغازه های زیادی با اجناسی متنوع دارد.

منطقه یولوس (Ulus)

منطقه خرید قدیمی است. در سرتاسر خیابان های باریک این منطقه، مغازه هایی را می بینید که لوازم مختلف میفروشند. در خیابان های دیگر این منطقه، مغازه لباس فروشی با قیمت متوسط وجود دارد.

منطقه سیکریکسیلار یوکوسو(Çıkrıkçılar Yokuşu)(Cikrikcilar Yokusu)

در نزدیکی منطقه یولوس قرار دارد و منطقه بسیار قدیمی و معروف در زمینه فروش عتیقه جات است. در این مکان، تعداد زیادی دلال عتیقه و مسگر وجود دارد.

منطقه هیلمی کادسی(Tunali Hilmi Caddesi)

از مدرن ترین مکان های خرید و مکانی مناسب برای قدم زدن در آنکارا می باشد. این مکان به خاطر مغازه های شیکا، فروشگاه های لوازم موسیقی، کافه تریاها، پاساژها و سینماهایش معروف می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید