ورزش در آنتالیا

ورزش

به خاطر موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و حضور انبوه گردشگران، ورزش های آبی در آنتالیا طرفداران بسیاری دارد. بسیاری از هتلها امکانات ورزشی مختلفی دارند، از جمله سالن های بدنسازی، ژیمناستیک، سونا، استخر و زمینهای تنیس، والیبال، گلف و.... البته این امکانات در هتل های مختلف با توجه به درجه یا ستاره آنها متفاوت است. در شهر و حومه آن مجموعه های ورزشی تفریحی متعددی وجود دارد که امکانات مختلفی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. پارکهای آبی، قایق سواری، استخر و اسکی روی آب توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. از جمله مجموعههای ورزشی این شهر می توان موارد زیر را نام برد:

آنتالیا آرنا(Antalya Arena):در سال ۲۰۱۰ با ظرفیت ده هزار نفر آغاز به کار کرده است. از این مجموعه ورزشی سرپوشیده در مسابقات بسکتبال سال ۲۰۱۰ (FIBA) استفاده شد.

استادیوم آتا تورک آنتالیا(Antalya Ataturk):استادیومی چند منظوره با ظرفیت ۱۳۷، ۱۱ نفر است. از این استادیوم بیشتر برای مسابقات فوتبال استفاده می شود و زمین خانگی تیم آنتالی اسپور(Antalyspor) است. این تیم در سال ۱۹۶۶ تاسیس شده و در لیگ برتر بازی می کند و در سال ۱۹۸۲ و سال ۱۹۸۶ برنده لیگ دسته اول فوتبال ترکیه شده است.

سالن ورزشی دیلک سابانچی (DilekSabanc): با ظرفیت ۲،۵۰۰ نفر در سال ۲۰۰۱ افتتاح شده است. این سالن سرپوشیده برای برگزاری مسابقات بسکتبال سال ۲۰۱۰ (FIBA) ساخته شد.

با ظرفیت ۳۸۰۰نفر در سال ۱۹۹۹ در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی شهر ساخته شد و میزبان مسابقات یوروبسکت سال ۲۰۰۱ و مسابقات (EuroBasket)سال 2011 ومسابقات وزنه برداری (World Weightlifiting Cahmpionship) سال 2010بوئه است.

مجموعه ورزشی مارادان (Maradan Sports Complex):در سال ۲۰۰۸، با ظرفیت ۷،۴۲۸نفر ساخته شده است. این سالن میزبان مسابقات فوتبال زیر ۱۷ سال یوفا بوده است.

استادیوم جدید آنتالیا(New Antalya stadium):استادیومی چند منظوره و سرپوشیده با ظرفیت ۷۰۳، ۴۱نفر است که در سال ۲۰۱۴ افتتاح خواهد شد. این استادیوم در شمال شرقی شهر قرار دارد. پارک کنار این استادیوم به شکل صدف دریایی طراحی شده و مرکز آموزشی برای فدراسیون فوتبال ترکیه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید