بازار کمرالتی ازمیر + عکس + فیلم

 

 

 

بازار کمرالتی ازمیر
بازاری زیبا در منطقه ازمیر
بعد از طی کردن مسیری پر پیچ و خم از میدان کنک به سمت آگورای باستانی، بازار باستانی کمرهالتی را میبینید که در قرن هفده ساخته شده و میزبان بسیاری از مساجد، کارگاه هاو فروشگاه های قدیمی ازمیر است و با گذشت چند قرن هنوز هم جذابیت خاص خود را دارد!
گشتن این بازار به طور کامل خیلی طول میکشد و به قول مجلی ها اگر کل این بازار را بگردید و بشناسید دیگر ازمیر را میشناسید!
بزرگترین مسجد شهر یعنی مسجد حصار نیز در این بازار قرار دارد ( نمونه ای آشنا از سبک شهرسازی اسلامی در بسیاری از شهرهای مسلمان‌نشین که مساجد بزرگی در میانه بازار برپا می‌گردید).
این مسجد در قرن شانزدهم میلادی بنا گردیده است. گنبد و دیوارهای مسجد پر از نقش و نگارهای اسلامی دوره‌ی عثمانی است. یک گنبد مرکزی و بزرگ و ۸ ستون به همراه سه گنبد کوچکتر از شاخصه‌های اصلی معماری این بنا هستند.
قلب واقعی شهر، همین بازار کنرهالتی است و بازدید از آن را به شما عزیزا ن توصیه میکنیم!
اما پرطرفدارترین بخش بازار کمرآلتی،  کیزلارآگاسی هانی است، کاروانسرایی عثمانی که در سال 1744 و توسط حاج بشیر آقا ساخته شده است، یکی از معدود نمونه‌های معماری عثمانی در شهر ازمیر. این بنا با محوطه‌ای به مساحت 4000 مترمربع و سقفی پوشیده از سرب، یکی از اقامتگاه‌های پرطرفدار تاجرین ابریشم و ادویه‌ای بود که از شرق دور به ازمیر می‌آمدند. نزدیکی کیزلارآگاسی هانی به بندر ازمیر دلیل اصلی استقبال تاجران از آن بود. امروزه این کاروانسرا سرپناه سوغاتی فروشی‌هایی است که در کنار هم مشغول به کارند. صنایع‌دستی، فرش، نقره جات، لباس و پوشاک چرم چیزهایی است که در کیزلارآگاسی پیدا می‌شوند. اگر به دنبال مکانی برای استراحت و نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه‌ی داغ هستید سری به کافه‌های آن بزنید.
جهت اطلاع از آفرهای تور ترکیه با ما در تماس باشید.    02188851080

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید